Investujte do drahých kovů

Nechat ležet peníze na obyčejném účtu, kde se vůbec neúročí, je hloupost. Mnozí lidé se vymlouvají, že nemohou najít žádný vhodný investiční produkt pro své potřeby, ale to je opravdu jen výmluva. Drahé kovy jsou totiž vhodné naprosto pro každého nezávisle na částce, kterou máte k dispozici.

Když mluvíme o investici do zlata a stříbra, máme na mysli, že si pořídíte investiční zlato, stříbrné mince, slitky a další formy drahých kovů. Své peníze tedy budete mít fakticky u sebe doma, což je velká výhoda oproti různým spořicím účtům a termínovaným vkladům, kdy jsou vlastně v rukou banky. Zlatou cihličku nebo stříbrnou minci si s sebou vezmete kdykoliv, kamkoliv a také ji kdekoliv prodáte. S drahými kovy se obchoduje po celém světě a jejich hodnota celosvětově roste.

Hodnota zlata a stříbra roste

Kdybyste si v roce 1971 nakoupili zlato za 100 dolarů, dnes byste těch dolarů měli 2990. Pokud byste si za stejnou částku koupili stříbrné mince či slitky, dnes byste měli 1100 dolarů. Růst cen těchto kovů bude pokračovat, protože se tak děje už dlouhá léta.

Samozřejmě je potřeba brát v úvahu, že investice do stříbra a zlata nemá smysl, pokud budete za rok své peníze potřebovat zpátky. Jedná se spíš o dlouhodobější řešení, na druhou stranu rozhodně nemusíte mít desetitisíce. Chcete do něčeho uložit pár tisíc korun? Pak jsou zlato a stříbro dobrou volbou.

Tip: Stříbrné nebo zlaté mince jsou rovněž moc pěkným dárkem za slouženou životní zkoušku, k významnému jubileu apod. Je jen na obdarovaném, jak s nimi naloží. Za desítky let budou mít pravděpodobně několikanásobně vyšší hodnotu.

Své zlato a stříbro si objednáte snadno

Nemusíte být žádný investiční odborník, abyste si mohli objednat zlaté slitky. Funguje to úplně stejně, jako když nakupujete cokoliv jiného. V ČR a na Slovensku působí společnost AuPortal, která umožňuje objednat si investiční zlato a stříbro online. Prostě si vyberete, co odpovídá vašim představám, a necháte si to přivézt až domů. A stejně jednoduše funguje i výkup – stačí jim poslat předmět a dostanete zpět peníze. Nemusíte nikam chodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *