Chcete si půjčit od rodiny a přátel? Máte pro vás důvody, proč tak raději nečinit


Každý z nás občas zažije nepříjemné chvíle, kdy se ocitne bez finančních prostředků. Tento nedostatek je maximálně tíživý a prakticky ihned se hledá cesta ven. První kroky mnohých lidí vedou k rodině a nejbližším. Vždyť jsou to právě oni, na které byste se měli spolehnout i ve chvílích nejhorších, kdy vám opravdu teče do bot. Půjčky rodinným příslušníkům nejsou nijak výjimečné. Co je ostatně na tom, když vám blízcí lidé poskytnou pomocnou ruku? Prakticky nic, přesto se ale četná úskalí najdou. Pokud si myslíte, že tomu tak není, jste na správné adrese, protože vás vyvedeme z omylu právě v tomto článku.

Na půjčku se prostě časem zapomene

Zapisujete si údaje o poskytnutém úvěru, když vám peníze dává bratr, sestra, bratranec nebo někdo jiný z vaší rodiny či přátel? Nejspíše nikoliv. Všechno většinou zůstává na domluvě mezi jednotlivými aktéry, tedy dlužníkem i věřitelem. Je to jasné, protože se obě strany znají a logicky si věří. Potíž je ale v tom, že časem se může na poskytnutou finanční výpomoc zapomenout. Především dlužníkovi se tato nepříjemná situace stává. Víte, jaké je to pak ze strany věřitele dlužníka o peníze uhánět? Snažit se dostat peníze od rodinného příslušníka je nadmíru nepříjemné! I tak to ale musí učinit, vždyť jsou to jeho prostředky! Rychlá půjčka u rodiny se pak může stát příčinou hádek a nakonec možná i nenávisti, což si samozřejmě nepřeje ani jedna ze stran. Vždyť kvůli čemu se lidé hádají nejčastěji. Samozřejmě jsou to peníze. 

Když rodinný příslušník přijde o všechno

Chtěli byste být příčinou toho, že vaše rodina přijde o všechno? Samozřejmě, že nikoliv. Přesto si mnohdy dlužník neprověřuje, jestli mu rodinný věřitel nepůjčuje své poslední peníze. Mnohdy dochází také k situaci, kdy si věřitel půjčuje peníze pro dlužníka z rodiny u nějaké instituce. Důvěra mezi oběma stranami je obrovská a riziko absence finančních prostředků u věřitele se nebere v potaz. Tomu pak může klidně na dveře zaklepat exekutor a jeho majetek zabavit.  

Půjčka pro rodinu není nezbytností

Přesně takto byste měli přemýšlet. Mnozí rodinní příslušníci mohou poukazovat na to, že nemáte sociální cítění a ostatním jste neposkytli potřebné peníze. Vůbec to neřešte, protože není nikde žádné pravidlo, že by se peníze musely půjčit. Vše platí především v případě, že na tom sami nejste finančně optimálně. K dispozici je každému i půjčka online na internetu, takže si mohou vybrat pomoc i tady. Často lze právě na internetu najít spousty zajímavých nebankovních půjček. Když si člověk pečlivě srovná několik z nich, stoprocentně najde takovou, která dokáže v dané situaci pomoct. Nejde o nijak složitý proces, srovnávačů lze najít spousty.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *